VÝŠE ÚPLATY

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ - GDPR

Informace k ochraně osobních údajů zde.
Brožura Rady Evropy o právech dítěte.

20. května 2018 18:31, Šrámkova

DOMÁCÍ ŠKOLIČKA

• věnujte čas cíleně dětem, povídejte si, vyprávějte (více zde)
  • podporujte děti v samostatnosti (péče o sebe – oblékání, hygiena…)
  • zapojujte děti do běžných domácích činností (úklid, vaření, péče o blízké, o květiny, o zvířata …)
  • dbejte na pravidelný režim (více zde)
  • podporujte rodinné rituály spojené s denními činnostmi i významnými událostmi (rituály před spaním, vítání a loučení, oslava tradic a výročí…)
  • zapojte se aktivně do hry dítěte (stavebnice, skládanky, hry „na něco“…) (více zde)
  • s dětmi čtěte každý den, o přečteném si povídejte, pokládejte dětem k přečtenému otázky
  • společně zpívejte, kreslete, malujte, modelujte, hýbejte se, hrajte společenské hry (sudoku)
  • využijte získaný čas pro činnosti s dětmi, které jindy odkládáte, nestíháte (logopedická cvičení, sebeobslužné činnosti, pohybové aktivity…)
  • povídejte si s dětmi i o současné situaci, děti se potřebují orientovat v tom, co se kolem nich děje, když se samy ptají, komentují, poskytněte jim přiměřené informace, je to pro ně důležité (Ahoj, já jsem Korona!)

PRACOVNÍ LISTY, TVOŘENÍ A LOGOPEDICKÁ CVIČENÍ

Ke stažení zde.

POHÁDKY A PÍSNIČKY

Paní učitelky pro Vás píší pohádky a skládají písničky. Věříme, že se Vám budou líbit.